Nowoczesna czyli jaka?

Wszyscy doskonale wiemy czym jest nowoczesny samochód czy laptop, ale co oznacza określenie nowoczesna w stosunku do kobiety? Czy każda z nas bez względu na wiek, wykształcenie czy miejsce zamieszkania może być nowoczesna? Oczywiście, że tak.

Warto zastanowić się, jakie warunki powinnyśmy spełniać, aby zasłużyć na to zaszczytne miano? Czy nowoczesna kobieta spędza wakacje na księżycu zamiast nad morzem? Wolno jej lubić domowe pierogi czy wyłącznie sushi i zielone sałatki? A może jedyny, słuszny wybór to wysokie szpilki czy torebki od Prady? Wszystkie te elementy są niewątpliwie ważne w życiu każdej kobiety, ale to nie metka w garderobie czy sposób odżywiania czyni nas nowoczesnymi.

Nowoczesna kobieta, to ta która zna i rozumie samą siebie. Jest odpowiedzialna za własne decyzje. Umie dokonywać wyboru i kreować swoją codzienność bez względu na rady przyjaciółki, minę spotkanej na rodzinnej uroczystości ciotki czy wpajane od dziecka ,,nie wypada”. Potrafi pragnąć i zdobywać. Nowoczesność to pewność siebie i chęć samorealizacji. To kobieta, która potrafi być damą zarówno w domowych kapciach, jak i wieczorowej kreacji. Cieszy się z sukcesów, mądrze wykorzystuje porażki i wreszcie…nowoczesną jest kobieta świadoma i akceptująca samą siebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: