4 sposoby na wzmocnienie pewności siebie

W wolne popołudnie wertujesz kobiece czasopisma, przeglądając wywiady ze znanymi kobietami. Na facebook’u czytasz o akcjach organizowanych przez kobiety, w pracy zachwycasz się nową koleżanką, która nie dość, że wspaniale wygląda w czerwonej pomadce to jeszcze dumnie prezentuje pomysł, na który wprawdzie wpadłaś już wcześniej, ale coś w środku mówiło Ci, że jest kiepski. Ile razy w takich sytuacjach pomyślałaś sobie: „też bym tak chciała”, „jak ona to robi?”. Oczywiście można wzdychać na kanapie, powtarzając jak mantrę „ja tak nie potrafię”, zajadając swoje wyimaginowane niedostatki czekoladowym tortem i podziwiać inne kobiety albo…obudzić własną pewność siebie.

  1. Przeanalizuj przeszłość i zmień myślenie

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze dorosłe życie wywiera sposób, w jaki zostałyśmy wychowane, bo przecież nie chodziłyśmy głodne, wyjeżdżałyśmy na wakacje zaraz po prezentacji rodzicom świadectwa z czerwonym paskiem. Normalna rodzina, normalne życie… Tylko czy po drodze nie zdarzyło nam
się ukrywać talentu poetyckiego, bo z tego nie ma chleba, nie wchodzić do domku na drzewie, bo dziewczynce nie wypada, tłumić złość na kolegę z podwórka, którego miało się ochotę udusić, bo tak nakazuje dobre wychowanie? Często z pozoru nic nie znaczące epizody już w okresie dziecięcym deptały naszą pewność siebie. Trzeba oczywiście podkreślić, że nie chodzi o zrzucenie winy na rodziców, którzy z pewnością chcieli jak najlepiej.

Zapomnij więc od dziś o wyrażeniach „nie pasuje” lub co powiedzą”, bo niby dlaczego masz się wstydzić biegania po deszczu, czy noszenia sukienki w kolorze fuksji? Zostaw swoją nieśmiałość we wspomnieniach, a przy kolejnej wątpliwości zadaj sobie pytanie:
a dlaczego nie? Jeśli nie znajdziesz przynajmniej trzech zdroworozsądkowych argumentów- spróbuj!

2. Postaw na siebie

Ciągle narzekasz na brak lepszej pracy, na imprezach nie wstajesz od stołu, bo przecież ruszasz się jak słoń, a naukę języka hiszpańskiego kończysz na oglądaniu telenowel
z tłumaczem? Zmień to. Spokojnie, nie chodzi o zrobienie rewolucji w swoim uporządkowanym życiu, bo ilość nowości Cię przytłoczy, a dodatkowo pogubisz się
w nieznanym. Zgodnie z zasadą „nie od razu Rzym zbudowano” dokładaj cegłę po cegle. Idź na studia podyplomowe, weź udział w szkoleniach tematycznych. Przestań przyklejać nos do witryn szkoły tańca lub siłowni, a jeśli ciągle krępuje Cię obecność obcych obserwatorów, kup płyty z ćwiczeniami i do dzieła!

3. Zadbaj o siebie

Patrzysz w lustro i widzisz kolejną zmarszczkę, podkrążone oczy i ten sam rozciągnięty sweter? W ten sposób trudno o pewność siebie, ale zachowaj rozsądek. Nie wykupuj ciuchów z najnowszej kolekcji bo…modelka z reklamy świetnie w nich wygląda. Jeżeli malujesz się delikatnie, nie nakładaj na twarz tony kosmetyków i nie rób czarnego smoky eyes. Kup za to szminkę w dopasowanym do karnacji i Twojego stylu odcieniu, odśwież kolor włosów (jeśli zechcesz z popielatego blondu przejść do ognistej czerwieni oddaj się w ręce specjalisty), wybierz nową sukienkę, ukrywającą mankamenty Twojej figury a do niej szpilki lub modne klapki w pastelowym kolorze. Warto też postarać się o fajną bieliznę. Niezwykle kobieco czujemy się w wytwornych koronkach i choć otoczenie nie widzi co masz pod sukienką, to Twoja atrakcyjność i dobre samopoczucie wzrasta.

4. Działaj!

Nawet najlepsze, przetestowane porady nie pomogą, jeśli nie zrobisz nic, oprócz zapoznania się z nimi. To prawda nie mamy czasu. Wracamy z pracy późnym popołudniem, potykając się o klocki lego, zabieramy się za przygotowywanie obiadu, pomaganie w lekcjach, pranie i prasowanie. Do pełni szczęścia potrzebujemy już tylko głosu męża z salonu: „nie odbiorę jutro dzieci, mam spotkanie”. Mimo wszystko nie zapominajmy o sobie, o inwestowaniu w siebie. Budując pewność siebie, zyskasz większe zadowolenie, wzmocnisz poczucie własnej wartości, a nowe pasje pomogą Ci się spełniać. Jako pewna siebie kobieta będziesz z podniesioną głową kroczyć w roli matki, żony czy pracownika.

Powodzenia!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: