5 sposobów na piękne włosy latem

„Brunetki, blondynki ja wszystkie was dziewczynki całować chcę…” śpiewał kiedyś Jan Kiepura i choć utwór nie należy już do najnowszych, niesie ze sobą niepodważalną prawdę. Włosy to jeden z elementów, który przyciąga mężczyzn. Niewątpliwie to także wspaniały atrybut kobiecości.

Proste, kręcone, jasne czy ciemne, nie ważne…każda z nas chce by były po prostu piękne. Jak na złość, to co urocze, kobiece najczęściej jest też delikatne. Podobnie jest z naszymi włosami, które zwłaszcza latem sprawiają nam nie lada problem. Co więc zrobić, żeby
w poczuciu desperacji, gdy kolejny raz po wejściu do pracy okazuje się, że naszej fryzury nie powstydziłby się strach na wróble, nie rwać włosów z głowy? Z pomocą przyszedł nam Kamilian Wilczyński: fryzjer-stylista ze znanego warszawskiego salonu. Oto jego rady:

  1. Chroń strukturę włosa

Włosy zwłaszcza latem wymagają specjalnej uwagi z naszej strony. Kąpiele słoneczne, wysoka temperatura i morska bryza, ani trochę nie ułatwiają nam sprawy. W bardzo krótkim czasie promienie UV oraz słona woda niszczą strukturę włosa. Oczywiście, najprościej byłoby założyć worek wysmarowany z zewnątrz filtrami, ale estetyka tego pomysłu pozostawia wiele do powiedzenia. Możemy jednak zadbać o nieco elegantsze nakrycia głowy: kapelusze, chusty (zwłaszcza podczas plażowania). Ważne, żeby były wykonane z oddychających materiałów.

Niestety, możemy zapomnieć o pięknych włosach bez odpowiednej pielęgnacji. Przed słońcem najlepiej ochronią nas kosmetyki w sprayu, np. Macadamia Natural Oil Endless Summer lub BC Sun Protect Schwarzkop Professional. Działanie słonej wody zatrzymają naturalne substancje typu olej kokosowy lub Twoja ulubiona maska (nakładaj nie częściej niż raz w tygodniu, aby ich nie przetłuszczać).

2. Myj głowę…z głową

Kochamy ciepłe dni, ale wysoka temperatura wzmaga pocenie. Tak reaguje nasze ciało, żeby utrzymać odpowiednią termoregulację. Niestety, skóra głowy również krócej jest świeża. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na szampon. Broń Boże każdy swojego wyznawcę przed używaniem kosmetyku mocno oczyszczającego (szampony przeciwłupieżowe odpadają), ponieważ całkowicie pozbawimy skórę jej naturalnej ochrony, którą paradoksalnie zacznie jeszcze silniej produkować. Na wakacyjne dni najlepsze będzie mycie delikatnym szamponem, do codziennego stosowania,
np. BALANCING WASH firmy Kevin Murphy. Nie zawiera on najmocniejszych, popularnych detergentów i dodatkowo wzmacnia włosy.

3. Do sucha…

Wiele z nas lubi w lato nie suszyć włosów, bo… jest ciepło, słońce je wysuszy. Oj wysuszy, a nawet przesuszy. Suche włosy są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, puszą się i z powodzeniem mogą posłużyć za przytulny dom dla okolicznego ptactwa. Dlatego, jeśli wybieramy się gdzieś zaraz po myciu głowy, lepiej użyć suszarki,
ale dodatkowo zabezpieczmy włosy, np. odżywką w sprayu, zawierającą ochronę przed wysoką temperaturą do 220st. C. Dobrym wyborem będzie BC Fibre Force Schwarzkopf Professional – nie tylko odżywia i wzmacnia wiązania włosów, ale także ochroni przed gorącym powietrzem.

4. Odżywiaj włosy

Zwyczajnym zabiegiem odżywczym powinno być stosowanie odżywki do włosów przy każdym myciu oraz maski nawilżającej. W wakacje nie bójmy się zwiększyć częstotliwości nakładania tych kosmetyków! Jednak pamiętajmy, że każdy produkt tego typu trzeba nakładać kilka centymetrów od nasady włosów, aby nie traciły objętości u nasady, a odżywka nie zapychała porów skóry głowy.

Odżywka i maska muszą być dostosowane do Twoich włosów. Często kobiety wybierają, np. maski regenerujące zamiast nawilżających – kończy się to umiarkowaną poprawą struktury włosów, ale bez efektu wow! Jeśli nasze włosy szybko się przetłuszczają, nie rezygnujmy z odżywki, ale nałóżmy ją na zwilżone włosy tuż przed myciem. To pozwoli je odżywić, ale zapobiegnie obciążaniu. Jeżeli masz wątpliwości, nie działaj na własną rękę – spytaj swojego fryzjera, aby dobrze dobrać produkt!

5. 11 i 12 przykazanie na cały rok

Nigdy nie ma dobrej pogody dla włosów, ale jesteśmy w stanie chronić je już w trakcie wzrostu. Dobrym pomysłem będzie zażywanie biotyny, która jest dostępna w każdej aptece (opakowanie, które wystarczy na miesiąc kosztuje około 20zł). Biotyna wzmacnia włosy i wspomaga ich porost. Należy pamiętać, że minimalny czas zażywania to 3 miesiące – wbrew temu, co można znaleźć w intrenecie, nie ma ma maksymalnego czasu przyjmowania, a już na pewno nie powinno się robić przerw – biotyna nam nie zaszkodzi, a w razie „przedawkowania” organizm po prostu pozbędzie się nadmiaru bez żadnych konsekwencji dla naszego zdrowia.

Warto też zadbać o dietę bogatą w białko, witaminy głównie z grupy A i E, kwasy omega-3 oraz sole mineralne, takie jak: cynk, żelazo, wapń, krzem. Dodatkowo odstawmy sól. Zaprzyjaźnijmy się zwłaszcza latem z produktami antyoksydacyjnymi (czerwoną papryką, pomidorami, truskawkami, wiśniami oraz ciemnofioletowymi owocami leśnymi).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: