Puszcza Białowieska, zabijany raj…

„Przez drzewa miga drzewami, Mokro i ciepło po deszczu, Pachnie miękkimi grzybami, Gałązki skrzypią-trzeszczą…” pisał Julian Tuwim w wierszu pt. „ W lesie”. Pamiętasz zapach lasu po deszczu? Długie spacery, przytulanie się do drzew, nasłuchiwanie dzięcioła? Piękne wspomnienia z dzieciństwa, które niedługo zaczną brzmieć jak bajka dla naszych dzieci. Jak to możliwe, że pozwalamy niszczyć to, co dostaliśmy od natury w prezencie i co należy się wielu pokoleniom po nas?

Faktycznie kino pokazuje filmy, gdzie smak potraw zamknięty jest w chemicznej tabletce, a wszystko dookoła jest szklano-metalowe, nawet ludzie, ale czy faktycznie chcemy takiego scenariusza dla siebie i swoich rodzin? Jak to możliwe, że jednym podpisem można zniszczyć to, co nienaruszalne?

Wytnijmy lasy, zabijmy zwierzęta, „naprawmy” Puszczę. Zostawmy na piedestale głupoty i biznesu powleczonym „dobrymi intencjami i fałszywą jak tombak miłością do przyrody” tylko siebie. Własne „ja” i decyzje chwili, której skutki odczują w samym piekle. Wszak nawet bies nie tyka lasu, bo rozumie, czym jest świętość. Świętość, której nie uznaje „katolicka” władza.

Puszcza Białowieska- cud natury powstały na długo przed tymi, którzy dziś go niszczą. Jedyny niepowtarzalny na naszym kontynencie naturalny las nizinny. Nietypowy, bogaty ekosystem w Europie wyróżniający się niespotykanymi gatunkami fauny i flory. Cóż skoro ponad stuletnie drzewostany zostając na miejscu nie będą miały żadnej wartości. Wartości przeliczanej na pieniądze. Las-plantacja to jakże zaszczytne działanie dla rozwoju przyrody i portfela.

Mówią, że kornik jest sprawcą tej tragedii, bo przecież winny musi być. Ukarać kornika złoczyńcę, wyciąć drzewa gdzie żyje naturalnie, jako część ekosystemu, mnożąc się w CHORYCH drzewach, tworząc łańcuch pokarmowy dla innych zwierząt wszak nasze prawo skutecznie walczy z przestępczością…

Wycinka trzykrotnie przekracza limit zapisany w ustawie siedliskowej, ale cóż, gdy wpływy z wycinki przekroczą pewną ilość zer, a to argument nauki, która obecnie kieruje całym światem. Matematyka. Jakże można sprzeciwić się wyliczeniom królowej nauk? Ponad 130 tys. autografów pod petycją, co najmniej 32 tys. podpisów pod skargą, kilkanaście organizacji, oraz głos całego kraju…niesłyszany, niezauważany, wyciszany napisanymi przez specjalistów od wizerunku przemowami i karami, dla wariatów łamiących prawo, przykutych do maszyn niosących Puszczy śmierć.

Straż leśna, Ministerstwo Środowiska działają przecież ku zwalczaniu przestępczości w stosunku do przyrody. 17 wandali zakłóciło porządek…niszczenia i podniosło larum zamiast lasu, który nie mówi… O zgrozo Obywatelu, cóż za czyn iście nieobywatelski i niedozwolony. Podważać decyzję samego Ministra, który jako jedyny dobrze rozumie ile warta jest miłość do przyrody.

Puszcza Białowieska dziedzictwo narodowe, spuścizna przeszłości i jedyna prawda, która powinna po nas zostać, stała się kolejnym przedmiotem interesu. Jej los został położony na szali, przypięty sznurami, pociąganymi przez decyzyjność, nadaną na pewien czas. Decyzyjność, która minie, ale której skutków nie da się już odwrócić.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: