Na zawsze…Siostra

Kto razem z Tobą budował domek dla lalek i krył przed dorosłymi Twoje tajemnice? Kto podbierał Ci kosmetyki i ubrania, kiedy w wieku 16 lat próbowałaś poznać tajniki makijażu, szykując się na imprezę? Kto uparcie, we wszystkim chciał Cię naśladować i całe dzieciństwo chodził za Tobą jak cień?

 Kto pomagał odrabiać Ci prace domowe, a na spacerze dumnie trzymał za rękę? Kto opiekował się Tobą, gdy nikogo nie było w domu? Kto cieszył się z Twoich sukcesów i wierząc w Ciebie, namawiał
do wykonania następnego kroku? Kto pojawia się zawsze, gdy otaczający świat obraża się na Ciebie i bezczelnie psuje Twoje plany?

 Siostra…to najbliższa osoba, która oprócz rodziców od zawsze jest przy Tobie. Łączą Was nie tylko więzy krwi, ale przywiązanie i silna miłość. Relacji, która jest między Wami nie niszczy upływający czas, czy powtarzane setki razy w dzieciństwie: nie odzywam się do Ciebie. Nie przerwie jej nikt z zewnątrz, nie złamią problemy dorosłego życia.

 Brakuje Ci czegoś, gdy od paru dni nie dzwoni? A może nie wiesz, co założyć na randkę? Siostra to osoba, która szczerze na Ciebie czeka, nawet, gdy bez zapowiedzi zjawiasz się pod drzwiami. To osoba, której serce czuje ból, gdy płyną Twoje łzy, a prawdziwy uśmiech wywołuje chociażby wiadomość o Twoim awansie. Siostra to wsparcie i siła. To barykada, która osłania Cię, „gdy sypiesz się” pod ciosami codzienności jak ceglany mur.

 Rodzeństwo to wielki dar, który nie zawsze doceniamy, bo…było i jest obok nas. Nie zdajemy sobie sprawy jak puste byłoby nasze życie, gdybyśmy nie mieli rodzeństwa. Zdarza się, że próbujemy podzielić to, co nierozerwalne, popełniając wówczas wielki błąd.

Czy samolot może zdobywać przestworza bez łączności z wieżą? Traci wtedy swoją orientację, gubi punkt, który powinien być, który dany jest na zawsze. Nie pozwólmy nigdy, aby wypowiadając dwa słowa za dużo, stracić kontakt ze swoją wieżą, ponieważ może okazać się, że nie znajdziemy już powrotnej drogi.

 Tekst dedykuje mojej Cudownej ,Młodszej Siostrze, której pojawienie się na świecie było jednym z najlepszych wydarzeń, jakie miały miejsce w moim życiu…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: