Makijaż wieczorowy dla brunetki

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy, okazjonalny, to synonim makijażu wyjątkowego. W tej kwestii możemy zdecydowanie poszaleć. Oczywiście, jego podstawą, jak każdego dobrego make up’u będzie nieskazitelna cera. Obecnie owal twarzy łatwo, idealnie wymodelować, złagodzić ostre rysy, wyszczuplić, pulchne policzki. Możemy bez problemu ukryć mankamenty i zwrócić uwagę na najpiękniejsze elementy. Dokonamy tego przy użyciu techniki konturowania (oczywiście kilka warstw kosmetyków w lato nie zawsze jest najlepszym wyborem, ale jeśli zależy nam na efekcie wow i dużej trwałości wykonajmy pełny make up).

Podobnie jak w makijażu dziennym warto zacząć od przygotowania cery. Oprócz kremu możemy skorzystać z maseczki rozświetlającej, np. Perfekta Koktajlowa Maseczka SOS moc rozświetlenia lub liftingującej (w zależności od potrzeb). Następnie nakładamy podkład i zaczynamy konturowanie.

Trudno podać uniwersalny dla każdej kobiety schemat konturowania. Ważne jest, aby ocenić, jaki kształt twarzy posiadamy. To niezwykle ważne przy tej metodzie. Na płaszczyzny, które chcemy zatuszować, poprawić nakładamy ciemny odcień z palety do konturowania, np. pod kości policzkowe, na linię żuchwy, wzdłuż skrzydełek nosa, na skronie, boki czoła, (jeśli mamy szerokie czoło nałóżmy bronzer na całą linię czoła, przy granicy z włosami, to optycznie je skróci).

Jasny kolor kładziemy pod oczy, na grzbiet nosa, nad górną wargą, na środek czoła, pod łuk brwiowy. Całość dokładnie blednujemy przy użyciu gąbeczki do makijażu, aby granice kolorów nie wyglądały jak odrysowane od linijki. Twarz dobrze będzie przypudrować. Następnie na kości policzkowe nakładamy rozświetlacz, (to dodatkowo wzmocni efekt.) oraz róż.

Oczy warto pomalować przed konturowaniem, aby uniknąć osypywania się cieni i konieczności ścierania kosmetyków. Brunetka fenomenalnie wygląda w tzw. smoky eyes. Dla wielbicielek subtelniejszego spojrzenia, dobrym wyborem będzie nałożenie na całą powiekę jasnego, matowego koloru. Następnie na górną powiekę nanosimy złoty cień. Jasny cień w barwie szampana nakładamy w wewnętrznym kąciku oka, a ciemny brąz lub szarość w zewnętrznym kąciku i końcową część górnej powieki. Ciemny kolor wyciągamy lekko w górę, kształtując tzw. migdał. Kolory dokładnie blendujemy.

Na dolną powiekę nakładamy pędzelkiem matowy, brązowy cień (kolor powinien być jaśniejszy od brązowej barwy na górnej powiece. Efekt dopełni czarna kreska narysowana eyelinerem w długopisie (manewrowanie pisakiem jest łatwiejsze od kosmetyku płynnego, z aplikatorem w pędzelku). Na dolnej powiece, tuż pod linią rzęs narysujmy kreskę czarną kredką i rozetrzyjmy ją lekko (przy małych oczach czarną kredką zaznacz tylko ok. 1/4 dolnej powieki, od zewnętrznego kącika). Linię wodną dolnej powieki malujemy jasną kredką, aby powiększyć oko
i rozświetlić spojrzenie.

Na koniec tuszujemy rzęsy. Możemy pokusić się także o przyklejenie sztucznych rzęs lub kilku kępek w zewnętrznym kąciku. Nasze spojrzenie będzie niezwykle tajemnicze i przyciągające.

Przy tak wyraźnych oczach usta mogą zostać jasne, w kolorach nude (nie zapomnijmy
o konturówce). Dla odważnych Pań trafionym wyborem będzie soczysta czerwień. Zestaw kolorystyczny, w którym brunetka będzie błyszczeć zamieszczony został w artykule na temat makijażu dziennego. Powyższa kolorystyka jest tylko jedną z wielu propozycji, pasujących brunetce.

Najlepsza będzie metoda prób i błędów. Łączmy kolory. Jeśli zależy nam na dużej trwałości, skorzystajmy z utrwalaczy do makijażu. Nie bójmy się make up’u. Nawet, jeśli coś nam nie wyjdzie, świat się nie zawali, a my możemy powiększyć szeroką gamę swoich umiejętności.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: