Podwyżka cen benzyny, czyli Sienkiewiczowskie Nic To…

Sezon urlopowy w pełni. Duża część Polaków do tej pory Wyjeżdżała na wakacje własnym samochodem. W ostatnich latach wzrosło też natężenie ruchu lotniczego, co oczywiście stanowi duży pozytyw, gdyż wszystkie rozwinięte i nowoczesne kraje charakteryzują się wysoko rozwiniętym transportem lotniczym.

Zapewne to chęć rozwoju przyświeca władzy, a podwyżka cen benzyny jest koniecznym do tego środkiem, a że na samolot nie stać połowy Polaków, ot drobnostka…

Bogate społeczeństwo chcąc korzystać z dobrodziejstw nowoczesnego transportu z uśmiechem na twarzy powinno płacić. Wszak wszystko dla dobra wspólnego, którym rządzi i rozdziela według zasług lider narodu.

Nieobywatelska postawa ogarnęła pospólstwo, głos sprzeciwu płynie po kraju, odbijając się na szczęście od muru wzniesionego mocą wybranych i bezapelacyjnie nieomylnych. Wszak pomazaniec sił wyższych nie może popełniać błędu.

Lud prosty, ograniczony i we władaniu pułapek współczesnego świata wznieca protest o marne 25 groszy na litrze benzyny. Jakże śmieszny jesteś Narodzie, który będąc w czołówce Europy, mając pensje minimalną wysokości zasiłków socjalnych na zachodzie, wyrażasz bunt o sumę prawie niezauważalną. Za 25 groszy można kupić co najwyżej kajzerkę z supermarketu.

Tyle szumu o bułeczkę…na litrze. Wszak białe pieczywo jest niezdrowe, a naród tyje w oka mgnieniu. Okazuje się więc, że działania decyzyjnych to także krok w stronę uzdrawiania społeczeństwa zgodny ze światowym trendem „be fit”. Chudnij więc narodzie!

Tankując 10 litrów, czyli mniej więcej tyle, ile spali ford mondeo z silnikiem 1,8 na 100 km w warunkach miejskich, zauważymy wzrost kosztów o około 25 zł (przy tej samej ilości paliwa). Szału nie ma, biorąc pod uwagę samochód dla ludu w porównaniu do spalania służbowych limuzyn, których jakość i komfort musi być najwyższej klasy. Hańbą narodzie byłoby narażać trzon reprezentujący Ciebie na niewygodę. Zadanie bowiem, jakie na owych, wybranych barkach spoczywa niesie niezliczoną ilość trudu, niczym nie wygradzanego. Chwała poświęceniu pro publico bono!

Każde tankowanie jest oczywiście rozliczane, bo nietaktem byłoby wymagać, aby trzon narodu płacił za paliwo
z własnej kieszeni, przecież podróż, np. na dyskotekę sprawowana jest dla dbałości o samopoczucie ludu. Wszak serce rośnie, gdy na parkiecie pobawić się można z przedstawicielem władzy.

Idąc tym tokiem myślenia bezapelacyjnie potwierdzić trzeba, że faktury muszą być opłacane przez podatki narodu, bo na cóż głodowe wynagrodzenia, marne diety i zakrawające o żart premie przedstawicieli narodu mają wystarczyć.

Można wysnuć wniosek, iż podwyżka jest konieczna i naród ponieść ją musi, a że zapłaci za własną prywatę i podróże najważniejszych, toż honor i nagroda, a nie zwyczajny obowiązek. Dla Ciebie narodzie będą te autostrady między Kozią Wólką, a Pacanowem, z których korzystanie umilą wyrastające na poboczach niczym kwiaty żółte radary. Porzuć drobiazgowość i doceń wysiłek niewdzięczne społeczeństwo!

Kraj rozkwita i cieszyć się trzeba, sławić w pieśniach, a nie protestować. Zważ Narodzie, że wolą swoją, nieprzymuszoną wsiadasz za kierownicę. Wybór daje Ci demokracja. Dlatego też suwerenie o cechach iście egoistycznych, roszczeniowych zostaw samochód w garażu, wszak rdza też ma prawo egzystować.

Uwolnij się od ograniczeń, jakie nakłada na Ciebie jazda autem. Powrót do korzeni i tradycji, która w narodzie zamiera jest godna najwyższego szacunku. Nic to…pisał Sienkiewicz w ” Panu Wołodyjowskim” (mądrość literatury jest nieoceniona i uniwersalna), że upadną fabryki produkcyjne samochodów, firmy transportowe, korporacje taksówkarskie, ale praca znajdzie się przecież przy zbijaniu drewnianych furmanek i hodowli koni, bo po dobrej zmianie, ogarniającej każdą przestrzeń w kraju wrócą na ulice wozy, do których zaprzęgane będą konie, takie ładne, amerykańskie… Tradycja i nowoczesność, którą trzeba podsumować hasłem „Nic to…”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: