Nieobecna…

Promyk słońca zagląda przez okna,

Podkreślając kurz starych zdjęć

Dotyk wiatru budzi zmysły

Uśpione tamtej nocy,

Gdy strach stał się słowem wypowiedzianym

Jak wyrok-zły żart szatana

 

Tamto niebo, czyją było twarzą?

Jej łzy… za kim do dziś płyną?

Porzucona dusza- a może to anioł

Który dawno z raju zginął…

Niejednej z nas przeszłość przysłania cały świat. Niejedną z nas nazwać można „Nieobecną”. Żyjemy jakby w uczuciowej próżni, udając, że teraźniejsze życie nas nie dotyczy. Nie zauważamy piękna, które jest obok i którego jesteśmy częścią. Uśmiech? Wymuszony lub tylko na zdjęciu…oczywiście zrobionym dawno temu.

Przez lata spotykają nas różne trudności, powstają zadry, których nie da się tak zwyczajnie usunąć. Zdarzenia, których jesteśmy częścią określane są mianem losu, błędu, pecha, woli Bożej. Gdy liczba owych „nietrafionych” historii wzrasta, wiele z nas tworzy wokół siebie niewidzialną skorupę ochronną. Budujemy ją z obojętności, strachu przed następną porażką, z całkowitej pokory lub wszechobecnej wyniosłości. Wszystko to ma oddzielać prawdziwe dzisiaj, niewiadome jutro od nas samych.

Przyjmując taką postawę oczywiście w jakiś sposób odgradzamy się od tego, co po raz kolejny może zaboleć, ale także od radości i dobrych momentów, które kiedyś powrócą. Trzeba im tylko na to pozwolić.

Pozwólmy także, aby promyk słońca przeniknął przez naszą skorupę i obudził głęboko schowaną „chęć”. Chęć do działania, reakcji, odczuwania. Nie zgadzajmy się na to, aby tylko wiatr budził nasze zmysły.

Nikt z nas nie wie ile jeszcze „jutra” ma przed sobą. Kiedy jednak nadejdzie to ostatnie, warto spojrzeć w lustro z podsumowaniem: „udało mi się”.

Advertisements

One thought on “Nieobecna…

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: